Soundcloud yeni dijital dağıtım aracını duyurdu!
Soundcloud, kullanıcılarını güçlendirmek ve müziklerinden para kazanmalarına yardımcı olmak için adımlar atıyor. Kullanıcının SoundCloud'da yayınlanan orijinal müziklerini Spotify, YouTube Müzik, Apple Müzik, Amazon Müzik, Instagram gibi diğer yayın platformlarına yükleyen dijital bir dağıtım hizmeti olan SoundCloud Premier'i duyurdu.


Dijital dağıtım hizmetlerinin çoğu kesintiye uğramasına rağmen, SoundCloud, kullanıcılarının, dağıtım ücretlerinin ve hiçbir ücret ödemeden haklarının yüzde 100'ünü koruyacağına söz verdi. Tüm bu çeşitli akış platformlarındaki oynatmalar için ödemeler doğrudan SoundCloud'dan kullanıcılara gönderilecek.


Bu teklifin avantajlarından yararlanmak için, SoundCloud'un ilk önce hangi kullanıcılarının "uygun içerik oluşturucu" olduklarını belirlemesi gerekiyor. Bu kullanıcılar, 18 yaş veya üstü, en az 1.000 para kazanılabilir oynatma, telif hakkı ihlali ve telif hakkı olmayan veya izinsiz malzeme kullanmadan, orijinal müzik üreticileri olmalı.


Halen beta aşamasında olan hizmet, SoundCloud Pro ve SoundCloud Pro Unlimited kullanıcıları için geçerli olacak. Pro ve Pro Sınırsız aboneliği şu anda ayda 6 $ ve 12 $ arasında. Platform tarafından "uygun içerik oluşturucu" olarak tanımlanan hesaba sahip olanlar önümüzdeki birkaç hafta içinde hizmet hakkında bir e-posta alacaklar.0 yorum