top of page

Pioneer Corporation, Pioneer DJ'deki payını satmayı düşünüyor!Japon elektronik devi şu anda ayrı DJ ekipman şirketinde yüzde 15 hisseye sahip.


Japon finansal web siteleri Pioneer Corporation’ın, Pioneer DJ’de kalan hissesini satarak DJ işinden ayrılmayı düşündüğünü bildirdi.


Pioneer Corporation, 2015 yılında yatırım şirketi KKR & Co (hissenin kalan % 85'ine sahip) ile bir anlaşma sırasında oluşturulan ayrı bir şirket olan Pioneer DJ'de % 15 hisseye sahip. Nikkei Business, her iki tarafın da (Pioneer Operasyonu ve KKR & Co) tüm Pioneer DJ hissesini yeni alıcılara boşaltmayı düşündüğünü söylüyor. Rapor, ihalenin 60 milyar ile 70 milyar yen arasında olması beklenen bir fiyatla zaten başladığını ve bunun 500 milyon ABD dolarına denk geldiğini açıkladı.


Pioneer DJ, 2018'de 200 milyon doların üzerinde satış yaptı. Geçenlerde sadece Nisan ayında hem SQUID 16 kanallı donanım düzenleyici hem de DDJ-800 kontrol ünitesini çıkarmıştı. CDJ medya oynatıcısı, dünya çapında DJ standlarının gözdesi olmaya devam ediyor ve Nikkei Asian Review'e göre, Pioneer DJ, DJ mikserleri, turntable ve diğer ürünlerdeki küresel payın yüzde 60 ila 70'ini kontrol ediyor.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page