top of page

Philippe 'Zdar' Cerboneschi 52 yaşında hayatını kaybetti!
Cassius'un kurucusu Philippe "Zdar" Cerboneschi, yanlışlıkla Paris'teki yüksek katlı bir binanın penceresinden düşerek hayatını kaybetti.


Sebastien Farran'ın, Agence France-Presse'e söylediğine göre, Fransız prodüktör, 19 Haziran akşamı Paris'te bir binanın camından yanlışlıkla düştü.


Her ne kadar belki de en çok Cassius ile tanınıyor olsa da, Serge Gainsbourg, MC Solaar, Phoenix gibi hayatı boyunca sayısız kişiyle çalıştı. O ve Blanc-Francard, La Funk Mob ile hip hop ve downtempo yapımcıları olduktan sonra, Motorbass'ın (Etienne De Crécy ile) yarısı olarak öncülüğe devam etti.


80'li yıllardan beri faal olan Zdar, son yıllarda giderek daha fazla yapımcı olarak biliniyordu. Phoenix'in 2009 albümü Wolfgang Amadeus Phoenix'i mixleyip, ürettikten sonra bu sayede Grammy aldı. Franz Ferdinand'dan Robyn'e kadar herkes Zdar'ın Motorbass Studio'unda çalıştı.


Cassius'un yeni albümün Dreems'in Cuma günü yayınlanması planlanıyor. Zdar ayrıca, 21 Haziran'da çıkacak olan Hot Chip'in son albümünde de yer alıyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page