top of page

Minifesto: Kater Blau Showcase için geri sayım başladı!90’ların başından, günümüze; Godet, Red Room, Godet Disko ve Minimüzikhol mahlasıyla Ricardo Villalobos, ZIP, Kalabrese, Acid Pauli, Axel Boman, Larry Heard, Lovefingers gibi başlıca isimleri Turkiye’de ilk kez misafir eden, tekno’nun Türkiye'de hiç

anlatılmamış tarafını ele alan, disko’nun sadık

temsilciliğini bırakmayan, 250’den fazla sanatçıya ev sahipliği yapmış underground kültürünün ana taşlarından Minimüzikhol 10. senesinde.


10. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştireceği etkinliklerin bazılarını Zorlu PSM'ye taşıyan Minimüzikhol, bu hafta serinin ilk ayağını gerçekleştirecek.


Efsanevi Bar25 ve Kater Holzig'in geleneğinde devam eden kulüp KaterBlau'nun renkli algısını Jake The Rapper, Sascha Cawa, Mimi Love ve Kotelett & Zadak ile Istanbul'a taşıyor.MIMI LOVE

Bar25, Kater Blau


Kariyerine Berlin’in ikonik mekanlarından ‘Bar25’ da başlayan Mimi Love, türlerin bir önemi olmadığını setlerinde anlaşılabilir şekilde vurguluyor. Mimi Love, dans pistinde tarzını anlayabilmenin tek yolunun, gözlerinizi kapatıp, kalbinizi açarak aşkı hissetmekten geçtiğini en doğru şekilde ifade ediyor. Fusion, Garbicz gibi ütopik festivallerin senelerdir vazgeçilmezi olan Mimi, 2 Mart'ta Zorlu PSM'de fitili ateşleyecek isimlerden.

KOTELETT & ZADAK

Bar25, Kater Blau


Kuzey Berlin kıyılarında balıkçılık yapan Kotelett ve Martin başlarına gelen talihsiz olaylar sonucunda aynı gün balıkçılık lisanslarını kaybettiler. Daha sonra tanışıp bir araya gelen renkli karakterlere sahip ikili, balıkçılık becerilerini müziğe yönlendirdikten sonra URSL, Hive Audio, Bar 25 Music gibi prestijli oluşumlarla çalışarak, albüm ve single’lar yayınladılar. KaterBlau ailesiyle birlikte çalışmaya başlayan ikili Berlin'in yer altı müzik kültürüne sayısız katkıda bulundu. Geçtiğimiz sene Minimüzikhol gecelerinde büyük bir sükse yaparak, sevgi ve beğeni kazanan ikili Kotelett & Zadak, Minifesto: One Night In Berlin'de yer alan isimlerden.
SASCHA CAWA

Bar25, Kater Blau


Katermukke’nin kurucularından olan Sascha Cawa, Kater kültürünün başlıca isimlerinden. Son zamanlarda URSL, Heinz Music, Formatik, Dear Dear ve Karera gibi plak şirketlerinden yayınlara imza atti. Avrupa’nın önde gelen Fusion, ADE, Garbicz gibi festivallerinin vazgeçilmez isimleri arasında. 90’lı yıllardan bu yana Britta Arnold, Madmotormiquel, Dirty Doering gibi isimlerle çalışan Sascha, 2 Mart'ta Zorlu PSM'de gecenin temposunu yükseltecek isimlerden.

JAKE THE RAPPER

Bar25, Kater Blau


Amerika doğumlu Jake Basker, 14 yaşında ilk sahne performansını lise yıllarında kurduğu punk grubu ile gerçekleştirdi. Üniversite yıllarında Hamburg’a taşınarak bir kaç art-punk grubu ile beraber sahne aldı. 1992 yıllarında rap müzik ile ilgilenmeye başladı, jazz-rap gruplarıyla sahne aldı. 2005 yılında Berlin’e taşınmasıyla birlikte her şey değişti. Berlin’de hip hop-house ve elektro türlerinin bir arada olduğu, kendi ismini taşıyan bir LP çıkarttı. Berlin’de bulunuduğu yıllarda Bar25’i keşfetti ve bir daha oradan ayrılmadı. Bar25’in resident DJ’i olan Jake bunu yanın sıra, Sisyphos, Wilden Renate, Watergate gibi kulüplerde ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde sıklıkla sahne aldı. Oliver Koletzki, Terranova gibi isimlerle ortak çalışmalar yaptı. Instagram'ın gerçek 'Meme Lord'u olarak anılan Jake, gecenin kapanışını yapan isim.Etkinlik biletlerine ve detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page