top of page

Michael Kors, 70'li yılların efsanevi NYC kulübü Studio 54'ten esinlendiği koleksiyonunu paylaştı!Amerikan tasarımcı ve uzun süredir Project Runway jürisi olan Michael Kors, Studio 54'ten ilham aldığı yeni bir Sonbahar 2019 koleksiyonu yayınladı, ancak kulübün kurucu ortağı Ian Schrager, Kors'un ünlü gece kulübüne hiç gitmediğini söyledi.


Studio 54, 70'lerde New York'ta eski ve efsanevi bir gece kulübü, hatta hedonistik bir cennetti. Gizli seks balkonu, kısıtlayıcı kıyafet kuralları ve kulüpte açık uyuşturucu kullanımı ile Studio 54; Andy Warhol, Cher, Freddie Mercury ve David Bowie gibi ünlüleri ağırlıyordu.


Efsanevi moda tasarımcısı ve Vogue için uzun süredir editörlük yapan André Leon Talley, Kors ile Studio 54 gün hakkında konuştu. Kors, kulüpteki deneyimlerini açıkladı: "herkes balkonda seks yapıyordu... Birçok kişi o kadar sarhoştu ki, merdivenden düşüp doğrudan dans pistinin ortasında kendilerini bulurlardı" diyor.


Ancak, Ian Schrager, bu efsaneyi yalanlamak üzere Instagram'dan paylaşım yaptı, "Michael Kors'un Studio 54'te olduğuna inanmıyorum. Hiç bir izlenim bırakmadığı için onu kesinlikle hatırlamıyorum. Studio ile alakası olmayan ve orada daha önce bulunmamış birinin onun giysilerini satmasının, kullanmaktan başka bir şey olduğunu düşünmüyorum" dedi.Kors, kulübün insanların eklektik bir karışımı olduğunu açıklayan ifadesinin yanındaydı ve o zamanlar bir lise öğrencisi olarak Schrager'la hiç tanışmadığını söyledi.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page