top of page

LSD, alkol bağımlılığından kurtulmaya yardımcı oluyor!Yeni bir çalışma, LSD ve sihirli mantar gibi "psychedelic drug" kullanmanın alkol bağımlılığının üstesinden gelmeye yardımcı olabileceğini göstermekte.


Psikedelik drug kullanmadan önce alkolle ilgili sorunları olan 343 kişiye anket yapıldı. Sonuçlar, katılımcıların çoğunun, psikedelik deneyiminden bir yıl sonra tükettikleri içki sayısını önemli ölçüde azalttığını ortaya koydu.


Yüzde 83'ü artık 'alkol kullanım bozukluğu' kriterlerine uymuyor ve yüzde 28'i psikedelik deneyimlerinin yaşam tarzlarını değiştirmelerinin nedeni olduğunu söyledi.


Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde doçent olan Dr. Matthew Johnson, Inverse'e şöyle dedi: “Bağımlılığın üstesinden gelmeyi başaran biriyle konuştuğunuzda, genellikle yaşamda neyin önemli olduğuna ilişkin büyük resim sorularını cevaplamak zorunda oldukları hakkında konuşurlar. Genelde bu tür sorular soruyorlar. Keşfedilecek daha çok şeyimiz olsa da, ilacın yüksek başarı oranlarının altında yatan nedenin psikolojik deneyiminin yoğunluğundan dolayı olduğunu düşünüyorum.”


Bu konu son zamanlarda depresyonun tedavisi ile ilişkilendiriliyor ve dünyanın ilk Psychedelic Araştırma Merkezi bu yılın başlarında Londra'da açıldı.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page