top of page

İngiltere'den kulüplere, organizasyonlara £1.5 milyonluk destek fonu!İngiltere'de, Arts Council England ülke genelinde bağımsız kulüplere, mekanlara ve organizasyonlara finansman için £1.5 milyon tahsis etti.Music Venue Trust ile yakın bir şekilde çalışan Grassroots Live Music Destek Fonu, üç yıldan uzun süredir proje üzerinde çalışmakta ve seçilmiş başvuru sahiplerine 1000£ ila 40.000 £ arasında para yatırmayı planlıyor.


Arts Council patronu Darren Henley, “Grassroots müzik mekanları hem dünyaca ünlü müzik endüstrisi hem de ülkedeki topluluklar için çok önemli ve hem kamu sektörü hem de müzik endüstrisinin onları desteklemek için ortak bir çaba göstermesi gerekiyor. Bu fon ile, mekanların ve organizatörlerin, sanatçılar ve izleyiciler için mümkün olan en iyi ortamı yaratmaları için gereken desteği almalarını sağlıyoruz ”dedi.


İngiltere’nin şu anki müzik dünyasının eskisinden daha güçlü olmasına rağmen, bağımsız mekanlar artan kiralar ve işçi maaşları, lisans sorunları ve sıkı kar marjları nedeniyle açık kalabilmek için sayısız zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bu faktörler, Birleşik Krallık genelinde büyümeye devam eden yasadışı partilerdeki artışta büyük rol oynuyor.


Buradan Supporting Grassroots Live Music Fonu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page