top of page

İngiltere'nin vahşi yaşamında kokain ve ketamin bulundu!


İngiltere'nin vahşi yaşamında A sınıfı kokain ve ketamin gibi ilaçlar bulundu.


King College London'daki araştırmacılar Suffolk'taki 15 bölgeye baktılar ancak sonuçlardan sonra, bilim adamları bunun ulusal bir sorun olup olmadığını öğrenmek için daha fazla araştırma süresi istiyorlar.


Araştırmacılardan Dr. Leon Barron: “Yabani hayatta bu tür yasadışı uyuşturucuların düzenli olarak görülmesi şaşırtıcı. Bunları Londra gibi kentsel alanlarda görmeyi bekleyebiliriz, ancak daha küçük ve daha kırsal alanlarda değil.” dedi.


Tatlı su karideslerinin bu durumdan en çok etkilendiği ortaya çıktı, test edilenlerin yüzde 100'ünün sistemlerinde kokain bulundu.


Sonuçlar birkaç başka kimyasal maddeyi göstermesine rağmen, çalışmanın lideri Dr. Thomas Miller “en sık tespit edilen bileşikler, kokain, ketamin ve yasaklı bir böcek ilacı olan fenuron gibi yasadışı ilaçlar” dedi.


Her ne kadar Dr Miller'in konsantrasyonların düşük olduğunu söylemesine rağmen rağmen, kimyasalların vahşi yaşam için bir risk oluşturabileceğinden, çevre üzerindeki etkisi için endişe duyduğunu açıkladı.


Bu yıl Ocak ayında yapılan iki ayrı çalışma, Thames Nehri'nden alınan örneklerde kokainin, nehirde yaşayan yılan balıklarında hiperaktiviteye neden olan küçük dozlarla olduğunu buldu.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page