top of page

İngiltere'nin en büyük konser alanı MSG Sphere için tasarımlar açıklandı!İngiltere'nin en büyük konser alanı olarak belirlenen Doğu Londra, Stratford'da yer alan MSG Sphere London için tasarımlar açıklandı.


Doğu Londra Stratford'daki Olimpiyat Parkı yakınında 4,7 dönümlük bir alana inşa edildiğinden, arena 21.500 kişiyi ağırlayacak, Londra'daki O2 Arena'dan ve Manchester Arena'dan daha büyük olacaktı. Populous, Wembley Stadyumu'nun arkasındaki mimari ekip, mekanı tasarlayacak.


Madison Square Garden Company binasının planlama belgeleri, 120 metre genişliğindeki, 90 metre yüksekliğindeki küresel yapının, dışardan görüntüyü yansıtacak olan LED panellerde kaplanacağını söylüyor. Etkileyici performanslar için içeride bir LED ekran da olacak.


Ana konser salonunun yanı sıra, binada küçük eylemler için 1500 kapasiteli bir mekan, 450 kişilik bir gece kulübü ve restoran, kafe ve perakende satış alanları bulunacak.


Her iki Wembley Arena tarafından rezervasyonlar yapıldı, Doğu Londra’da çok fazla büyük ölçekli alan bulunduğunu ve binanın güneş ışığını ve trafik sıkışıklığını engelleme gibi sorunlara neden olacağını söyleyen yerel sakinler var.


Mekan geçen yıl açıklandığında, Belediye Başkanı Sadiq Khan, şunları söyledi: "Samimi müzelerinden muhteşem arenalara, Londra'nın hareketli canlı müzik sahnesi dünyaca ünlü. Başka dünya standartlarında bir mekanı başkentte ağırlamak, Londra'nın müzik merkezi olarak konumu ve kentimizin gelişen gece ekonomisini daha da güçlendirmek harika."


Aşağıdan önerilen tasarımlara bakabilirsiniz.
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page