top of page

Fatboy Slim gülen surat koleksiyonu ile sergi açıyor!Uluslararası DJ ve yapımcı Norman Cook, aka Fatboy Slim, Lizbon merkezli görsel sanatçı Vhils ile en sevdiği sembol olan gülen surattan esinlendiği bir sergi açmak için güçleri birleştirdi.


Cook'un Smile High Club adlı yeni sergisi, 21 Haziran'da Lizbon, Portekiz'deki Underdogs Gallery'de açılacak. 40 yıldan fazla bir süreyi dünyadaki en büyük gülen yüz hatıralarını toplamak ve sanat koleksiyonunu geliştirmek için harcayan Cook, koleksiyonunu halkın görmesi için teşhir edecek.


Cook, The Guardian'a: “Sergide satılık olmayan tek şey surat koleksiyonum“ dedi. Sergide motosiklet kaskından prezervatiflere, ekmek kızartma makinesine, portatif küllüklere, terliklere, kol düğmelerine, çakmaklara kadar her şey bulunuyor.


Uluslararası barış, sevgi ve mutluluk sembolü olan gülen surat her zaman parti kültürünü takip etti ve Cook resmi olmasa da Fatboy Slim logosu için "Smile or die." kullanıyor.


Cook, " İlk kez 1977'de Psycho Killer'ın Talking Heads kapağındaki suratı farkettim" diyor. Hayatında gülen suratın önemini açıklarken," Böyle basit bir imge popüler kültürde beklenmedik yerlerde hem tarihsel hem de tematik olarak ortaya çıkmış olması hoşuma gitti. Altmışlı yıllarda doğup, yetmişli yıllarda büyüdü, tüm hayatım boyunca beni takip etti, bu yüzden gülen yüzün 1963 yılında yani dünyaya geldiğim yıl doğduğunu öğrenmek şaşırtıcı olmadı. ”


Smile High Club sergisi hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page