top of page

Derrick May, Southbank Centre'da gerçekleşecek Orkestra gösterisini duyurdu!Detroit techno öncüsü Derrick May, orkestra gösterisini bu Ağustos ayında Southbank Centre’daki Royal Festival Hall'da gerçekleştirecek.


Gösteri, Avrupa, ABD ve Avustralya'da konserlerle dünya çapında yalnızca altı kez gerçekleştirildi. Londra gösterisi için, Derrick May bir kez daha Makedon şef Dzijan Emin ile bir araya geldi.


Şovda, City of London Sinfonia orkestrasının "Rhythim Rhythim", "Mayday" ve diğer klasiklerle May’in öncü elektronik müziğine yorumunu göreceksiniz. Dzijan Emin'in müzik düzenlemelerini ve kompozisyonlarını uyarlamak için altı ay boyunca çalıştığı söylendi.
Emin, May’in müziğinden bahsederken: “Elektronik dans müziğinin merkezinde tekrarlı ritimler vardır, bazıları buna minimalizm der. Ancak Derrick’in müziğindeki en iyi şey, ritimlerin ve ritmik dokuların yanı sıra aynı zamanda melodilerin de olması.” dedi.


May: "Müziğimi orkestranın çaldığını ilk duyduğum an çok duygusaldı, yıllar boyunca yaptığım her şeyin onaylandığı bir başarı anı gibi geldi." dedi.


Gösteri 29 Ağustos 2019 Perşembe, saat 19:30’da gerçekleşecek. Biletler için tıklayın.0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page