top of page

Bu makine sayesinde evde kendi vinillerinizi basabilirsiniz!

Güncelleme tarihi: 15 Eki 2019Vinil endüstrisinde bu basitliği sağlayabilen ilk cihaz olan Phonocut evde bir vinil torna tezgahı olup, herkesin 30 dakika içinde 10 inçlik vinil kayıtları kesmesini sağlıyor.

Kayıt yapmak için, yalnızca bir dijital ses dosyasına ve şarkıyı, sesi sığacak şekilde biçimlendiren ve düzenleyen yardımcı bir uygulamaya ihtiyaç var. Daha sonra, ses kablosunu kulaklık jakı gibi Phonocut'a takıp ve oynat düğmesine basınca, elmas uçlu kalem ses dalgalarını vinil içine çiziyor. Kaydın her iki tarafınada yaklaşık 10-15 dakikalık ses sığabiliyor.


Phonocut'un kurucusu Florian "Doc" Kaps: "Dijital'in büyük bir sorunu var, biliyorsunuz gerçek değil. Kolayca erişebiliyorsunuz, ancak yalnızca görebiliyorsunuz veya duyabiliyorsunuz. Asla yalayamazsınız, kokusunu alamazsınız ve dokunamazsınız. Bu makine, dijital kayıtların tek nota hissine güvenmek yerine duyularımızı kullanmanın bir yolu" dedi.


Bu yeni cihaz, dans pistinde bir kez daha vinillerin artmasıyla ortaya çıktı. Kendi özel kayıtlarınızı yapmaya başlamak istiyorsanız, Phonocut 15 Ekim Salı günü Kickstarter aracılığıyla 999 € veya 1,100 $ fiyatıyla satışa sunulacak.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page