top of page

Brooklyn'in yeni hi-fi dinleme barı, performans alanı ve kafesi, Public Records!

Güncelleme tarihi: 18 Şub 2019Çok amaçlı yeni bir bar ve mekan olan Public Records, Mart ayında Brooklyn, Gowanus'taki 233 Butler Street'te açılacak.


Ekip, New York DJ'lerinden ve Scissor & Thread plak şirketinin kurucu ortaklarından Francis Harris ve ortakları Shane Davis ve Erik VanderWal'dan oluşuyor. DJ'ler ve canlı müzikler için, "ses odası" olarak adlandırdıkları bir müzik salonunun yanı sıra bir hi-fi dinleme barı ve gece ve gündüz açık olacak olan vegan bir kafe yer alacak. Açılış ve gig tarihleri detayları yakında ilan edilecek.


Ekip, “Ses odası, Public Records'un yalnızca bir yönü” diyor. “Niyetimiz her zaman gün boyunca ve geç saatlerde aktif olan topluluk odaklı bir alan yaratmak oldu.” Her üç ortakta bir yiyecek ve içecek sektöründen geliyor, bu nedenle fikir "müzik mekanından çok müzik etrafında ortalanmış bir misafirperverlik alanı inşa etmek" diye belirtiyor.


Her iki oda da eski VOID'li Jason Ojeda ve OJAS'tan Devon Turnbull tarafından tasarlanan özel ses sistemleri ile donatılmış. Tipik olarak dinleme odalarında kullanılan hi-fi hoparlörleri büyük bir klübe güç verebilecek sublar ile birleştirerek, "oldukça benzersiz bir yaklaşım izledik" diyorlar. Her odada ayrıca Isonoe'nun özel yapım mixerleri de bulunacak. Aydınlatma tasarımı, New York'un house ve teknoda en sevilen Brooklyn'li mürettebat Nitemind tarafından denetlendi.


Bugüne kadar DJ rezervasyonlarında Octo Octa, Valentino Mora, Maayan Nidam, CCL, Thomas Bullock, Lawrence ve Carsten Jost, Optimo, Call Super, Patrice Scott ve Ge-ology bulunmakta.


Ses odasındaki etkinliklere ek olarak, barda nadir bulunan plak koleksiyoncularından setler ve caz gruplarından haftalık performanslar gösterilecek. Caz rezervasyonlarında Brandon Ross, Chris Pitsiokis ve Chris Corsano da var.


Gowanus sanayi bölgesinde yer alan Public Records, bir zamanlar American Society For The Prevention Of Cruelty To Animals'a ait olan bir binayı devralacak. Ortaklar, "Binamızın bir kamu kurumu olarak tarihi, proje için önemli bir ilham kaynağıydı" dedi. "Başka hiçbir yerde olmak istemeyiz." dedi. Public Records halen yapım aşamasında.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page