top of page

Bero ve Gio Shengelia 5 Nisan'da Minimüzikhol'de!Mtkvarze Showcase: Gio Shengelia ve Bero 5 Nisan'da Minimüzikhol'e konuk oluyor!


Gio Shengelia

Gio ve içinde bulunduğu topluluk, doğup büyüdükleri ülkenin gidişatıyla ilgili hayal kırılıkları ve belirsizliklerini müzik yoluyla tüm olasılıklara rağmen ifade etmeyi seçtiler. Elektriğin stabil olmadığı, siyasi ve ekonomik belirsizlik dönemlerinde elektronik müzik yapmak Shengelia’nın sanatına olan bağılılığını gösterdi.


Gürcistan’ın kıdemli DJ’i, Tiflis’in elektronik müzik dünyasında baskin bir güç olarak boy gösterdi.

Bu çalkantılı Sovyet dönemi sonrası deneyimi, Gio’nun müziğini ağır bir şekilde etkiledi. House’tan tekno müziğe zigzaglar yaparak, parlatılmış minimalist Gürcü seslerini nihayetinde Doğu Avrupa sahnesine tanıttı. Vizyonu ve başarısı, ülkenin kulüp kültürünü dünyanın en aşırı ve hızla yükselenlerden biri olarak şekillendirmesine yardımcı oldu.

Gio'nun Boiler Room setini aşağıdan dinleyebilirsiniz.


Bero

Bero, yolculuğu 2000'lerin başına kadar dayanan, Tiflis sahnesinin öncü DJ'lerinden biri. Kulüp kültürünün Gürcistan'da tamamen yeni bir şey olduğu zamanlarda DJ'lik yapmaya aynı zamanda yerel festivaller düzenlemeye başladı. 20 yılıdır Tiflis'teki dans kültürünü aktif bir şekilde destekleyen ve besleyen Bero, 2012 yılında Mtkvarze'nin kapılarını açmış oldu. Doğu Avrupa'nın dans kültürüne büyük damga vuran kulüp, çoğu kaynakta 'Dans Müziğinin Merkezi' olarak anılmaya devam ediyor. Çok yönlü DJ'lerden biri olan Bero, minimal tekno'dan elektro'ya kadar uzanan geniş yelpazesiyle dinleyenlere ilham kaynağı olmaya devam ediyor.


Bero'nun Boiler Room setini aşağıdan dinleyebilirsiniz.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page