top of page

Amsterdam Dance Event (ADE) dünyanın en hızlı büyüyen festivali oldu!StubHub tarafından yapılan araştırmada, resmi kapasitelerinin ilk başladığından bu yana ne kadar arttığını görmek için dünyanın en büyük müzik festivallerinin 50'si hakkında veri toplandı.


Araştırma, tüm dünyadaki en popüler müzik festivallerinden Amsterdam Dance Event (ADE)'in en hızlı büyüyen festival olduğunu ortaya çıkardı.


ADE 1995 yılında toplam 300 kişilik bir kapasiteyle başlamıştı. Şimdi ise etkinlik Hollanda'nın bütün başkentinde, kentin yüzlerce en iyi kulüplerinde ve mekânlarında beş gün beş gece boyunca 70.000'den fazla kayıtlı katılımcıyla ve dünyanın dört bir yanından 2.500'den fazla sanatçıyla gerçekleşiyor. 2018’deki ADE’in 23. serisi, 400.000 ziyaretçiyi Amsterdam şehrine getirdi.


90'lı yılların ortalarından bu yana büyüme oranına bakıldığında ADE, katılımda yüzde 23.233 ile şaşırtıcı bir artış gösteriyor.


En kısa sürede en hızlı büyüyen müzik festivaline gelince, kazanan Madrid'in yeni ve seçkin Mad Cool Festivali oldu. 2016'dan bu yana, etkinlik her yıl kapasitesine ortalama 11.000 kişi kattı.


Anket ayrıca şu anda EDM'in dünyanın en hızlı büyüyen festival müziği olduğunu belirtiliyor.


ADE'nin 24. basımı, 16 - 20 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Festivalde yer alacak isimlere aşağıdan göz atabilirsiniz.
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page