top of page

Acid Pauli, Minifesto: Spring Awakening kapsamında 12 Nisan'da Zorlu PSM'de!

Güncelleme tarihi: 3 Nis 201910. yıl etkinlikleri kapsamında Zorlu PSM'de gerçekleştirdiğimiz 'Minifesto' serisinin ikinci ayağında, eski ve sadık dostlarımızdan Martin nam-ı diğer Acid Pauli'yi Bahar Uyanışı partimizde misafir ediyoruz.

Her zaman olduğu gibi kaptanımız Tutan ve Mini Başhekim ev sahipliğinde fantastik bir geceye hazırlanıyoruz. Biletler için buraya tıklayabilirsiniz.


ACID PAULI


70'lerde Bavyera / Almanya'da doğan Martin Gretschmann, seksenlerin sonlarında punk / indieband türlerinde, bas gitar çaldığı bir gruba katıldı. Aynı zamanda elektronik müzik ve enstrümanların gelişimi ile ilgilenmeye başladı. Özellikle uygun fiyatlı örnekleyicilerin tanıtımı, bu dönemde onu ilk kendi elektronik parçalarının üretmesine yöneltti. "Console" adı altında ilk parçaları 1995'te piyasaya sürüldü. Atari bilgisayarı, dört parçalı bir tape makinesi, bir örnekleyici ve küçük bir synthesizer yardımıyla 1996'da piyasaya sürülen ilk albümü "Pan or ama" ortaya çıktı. Aynı dönemde gruptaki elektronik seslerle ilgilinmek üzere “Notwist” e katıldı. O zamandan bu yana grubun sürekli üyesi oldu. “Consolel” da bir grup haline geldi, çünkü tek kişilik bir grup, arkadaşlarla birlikte oynamak kadar keyifli değildi. Birkaç kayıt, remiks, hatta radyografi (Andreas Ammer ile birlikte) yayınladıktan ve turneye çıktıktan sonra, Martin sonunda yine yeni bir solo proje ile ortaya çıktı. Acid Pauli, yıllar boyunca sadece tekno ve house değil, her çeşit dans müziğine devam ederken tüm müzik türlerini de içine alan ileri düzey bir DJ setine dönüşen klüp odaklı bir canlı. 2004'te kıtalararası grup "13 & Tanrı "Notwist" üyelerinden oluşmuş ve deneysel hip hop ekibi "Themselves" (Oakland / California) Mr.Gretschmann'ın bir parçası olduğu gruplar listesine eklendi. Ve nihayet, 2005'te küçük bir gruba katıldı. Münih'te küçük bir müzik kulübü açan grup, o zamandan beri uluslararası üne sahip DJ'lerin, canlı yayınların ve müzik gruplarının oyun alanı olan kulübe "Rote Sonne" adını verdi.

2016 yılında, çeşitli remikslerin ve popüler şarkısı ‘Nana’yı piyasaya sürmesinin yanı sıra, Martin Nico Stojan ile birlikte Ouïe adlı bir plak şirketi başlattı ve ilk sürümü kendileri ele aldı. Martin ayrıca The Golden Machine adlı benzersiz ve iddialı bir projede yer aldı, bir yıl boyunca sürekli bir müzik akışı üreten bir elektronik cihaz yarattı ve uzun metrajlı bir film için müzik yazdı,"Es war einmal Indianerland" Nils Mohl'un romanına dayanan bir hikaye. 2017 Baharında, Martin ikinci Acid Pauli albümü BLD'yi piyasaya sürdü.


Bar25, KaterHolzig'in başını çektiği, Berlin müzik sahnesinden dünyaya açılan Pauli, geçtiğimiz yaz Çeşme'de gerçekleştirdiğimiz Minifesto: ACID SHOWCASE 'de akıllardan uzun süre çıkmayacak bir yaz rüyası yaşatmıştı, 12 Nisan'da Spring Awakening konsepti ile şimdi ise baharı kucaklıyoruz!


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page