top of page

125 ölümle sonuçlanan sahte MDMA piyasada hızla yayılıyor!
Tehlikeli bir MDMA N-Ethylnorpentylone, Çin'den parti müdavimlerinin ceplerine akıyor.


2016 ve 2018 yılları arasında, Dünya Sağlık Örgütü'ne (WHO) göre, ilaç en az 125 ölümle ilişkilendirildi. Bu ölümlerin çoğu Yeni Zelanda, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri ve Britanya'da meydana geldi.


DSÖ, 2016'dan beri ilacın kullanımında çarpıcı bir artış tespit etti. Buna karşılık olarak, Birleşmiş Milletler N-Etilnorpentilon için dünya çapında bir yasak yayınladı.


İlaç güvenliği testi ve zarar azaltma bilgileri sunan kar amacı gütmeyen "The Loop", zararlı maddeyi test edilmiş 20 adet preslenmiş hap veya MDMA numunesinde buldu. Bu sonuçları Birleşik Krallık'taki müzik festivallerinde ücretsiz uyuşturucu testi hizmeti sunarken buldular.


Bu ay N-Etilnorpentilon hakkındaki konuşmalar bir kez daha arttı. The Loop'un kurucusu Fiona Measham, yakın zamanda The Telegraph ile bu yeni maddenin tehlikeleri hakkında konuştu: “Asıl sorun, etkilerin bir kullanıcının MDMA'dan bekleyebilecekleri şeye benzememesi değil, daha uzun sürmesi. İnsanların düşünebilecekleri şey, zayıf bir MDMA örneğine denk geldikleri, bu yüzden daha fazla kullanıyorlar ve bu durum istemeden aşırı doz almalarına yol açıyor." dedi.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page